Autodrom Most

Klenot mezi závodními okruhy v srdci Evropy

Autodrom Most je perla mezi závodními okruhy, která se nachází v malebném prostředí Mostecké vodní nádrže v České republice. Tento okruh se stal oblíbeným místem pro motoristické nadšence a profesionály z celého světa díky svému technicky náročnému designu a vynikajícím zázemím. 

Zdroj www.autodrom-most.cz
Zdroj www.autodrom-most.cz

Historie Autodromu Most

Autodrom Most byl otevřen v roce 1983 a od té doby se stal jedním z nejvýznamnějších motoristických center ve střední Evropě. Okruh byl postaven v rámci socialistického Československa a sloužil především pro automobilové závody. S postupem času byl průběžně modernizován a upravován, aby vyhovoval nejnovějším standardům bezpečnosti a technologie.

Své první motoristické akce se město Most dočkalo nedlouho po druhé světové válce, když byl 25. května 1947 na trati kolem pivovaru odstartován první rychlostní závod motocyklů. O pět let později se v Mostě uskutečnilo také první klání automobilů.


Technická náročnost

Autodrom Most je známý svým náročným profilem tratě. S celkovou délkou přes 4 kilometry a 21 zatáčkami, včetně několika významných výškových rozdílů, se jedná o okruh, který klade vysoké nároky na schopnosti jezdce i vozidla. To ho činí ideálním pro testování výkonu a ovladatelnosti.

KTM X-Bow / Team RTR / ESET Cup 2023
KTM X-Bow / Team RTR / ESET Cup 2023

Parametry Autodromu Most

Nejkratší rovina 150m 

21 zatáček, 9 levých a 12 pravých

Převýšení 12,04m

Maximální stoupání +2,8%

Maximální klesání -3,2%

Směr jízdy ve směru hodinových ručiček

Profesionální časomíra

42 Boxů

   Autodrom Most
   Autodrom Most

   Mezinárodní závody a události

   Autodrom Most hostí širokou škálu motoristických akcí, včetně mezinárodních závodních sérií. Místní šampionáty se prolínají s mezinárodními událostmi, přičemž okruh slouží jako atraktivní destinace pro týmy a jezdce z celého světa. To přináší do Mostu nejen závodní atmosféru, ale také mezinárodní pohled na motoristický svět.

   Bezpečnost a moderní technologie

   S rostoucí důrazem na bezpečnost se Autodrom Most pyšní nejmodernějšími bezpečnostními standardy. Inovativní technologie, jako jsou vyspělé systémy pro sledování vozidel a zlepšené systémy bezpečnostních bariér, jsou zde implementovány s cílem zajistit maximální bezpečnost pro jezdce i diváky.


   KTM X-Bow / RTR Team / ESET Cup 2023
   KTM X-Bow / RTR Team / ESET Cup 2023

   Zážitek pro fanoušky a rodiny

   Autodrom Most není jen pro závodní nadšence, ale také pro rodiny a fanoušky. Areál nabízí pohodlná místa pro sledování závodů, občerstvení a prodejní stánky s doplňky a suvenýry. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici různé aktivity a zábavní programy, aby návštěvníci měli plnohodnotný a vzrušující zážitek.

   Prohlídka muzea a historických vozidel

   Autodrom Most není jen o současném motoristickém dění, ale také o historii automobilových závodů. Muzeum na okruhu nabízí fascinující pohled na vývoj závodních vozidel a významné okamžiky v historii motoristického sportu.

   Na závěr

   Autodrom Most je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších motoristických center ve střední Evropě. S bohatou historií, moderní technologií a náročným profilem okruhu přináší motoristickým nadšencům a fanouškům závodů nezapomenutelné zážitky. Ať už jste milovník rychlosti, technologie nebo historie automobilového sportu, Autodrom Most má něco pro každého.